Uzaktan Eğitimi Sevmek İçin Çok Sebep Var

Haz 25 • E-ÖĞRENME, EĞİTİM İÇERİĞİ, LMS, SANAL SINIF, UZAKTAN EĞİTİM • 1103 Views • Yorum yok Uzaktan Eğitimi Sevmek İçin Çok Sebep Var

Öğrenmenin beni en büyüleyen yanı süreğen bir aktivite olması. Günümüzde teknoloji de bu aktiviteye önemli katkılarda bulunuyor ve bilgiye ulaşım her zamankinden kolay hale geliyor.

Uzaktan eğitim dünyasına girdiğimden beri beni sektörün özellikle yenilikçiliği ve teknoloji ile olan yakın ilişkisi çok etkiliyor. Sürekli büyüyen bir pazar olması,(2013’te küresel pazar büyüklüğü 56,2 milyar dolar iken 2015 sonunda bu sayının 107 milyar dolar olması bekleniyor.*) oyunlaştırma, hibrid öğrenme, Kitlesel Açık Online Dersler (MOOC) gibi yepyeni kavramlarla eğitim metodlarının/mecralarının sürekli zenginleşmesi ve temelde insanlığın genel yararına yönelik bir faaliyet alanı olması uzaktan eğitimi şu ana kadar emek verdiğim sektörlerden ayrı bir yere koyuyor.

Kısacası uzaktan eğitimi sevmek için çok sebep var.

Uzaktan eğitimle zaman ve mekan sınırına takılmadan eğitim alabiliyoruz, sektör genç kitle için önemli bir alternatif eğitim kanalını oluştururken daha üst yaş grubu içinse işin işten geçmediğini gösteren fırsatlar sunuyor. İster kurumsal ister kişisel olarak öğrenim imkanlarını artırırken, eğitimde fırsat eşitliğini artıracak bir platform olması da sosyal açıdan da ne kadar önemli bir oluşum olduğunu kanıtlıyor adeta.

Genç ve dinamik bir ekibin parçası olmak da ayrıca mutluluk verici. Advancity’de tamamen Türk yazılımcıların emekleriyle üretilen öğrenim yönetim sistemi ALMS (www.alms.com.tr) ve sanal sınıf Perculus (www.perculus.com) yeni kurumlarda kullanılmaya başlandıkça mutluluğu artıyor ekibin. Şu an 250.000 kişilik aktif bir kullanıcı ailesi olduk, sayı gitgide artıyor, hem kurumsal hem de yüksek öğrenim ve K12 dünyasında öğrenmek isteyen sayısız bireye ürün sunmanın keyfini ve gururunu yaşıyoruz.

Son iki sene içerik konusuna da yoğunlaştık. Uzaktan eğitim kendisi durmadığı gibi bizi de sürekli yeni hedeflere sürüklüyor, yoğun çalışmaların ürünü olarak özellikle KOBİler kurumsal eğitimleri kolayca versin ve çalışanları her yerden katılabilsin diyeOfis Akademi (http://www.ofisakademi.com‘yi hayata geçirdik. Sayısı 1000‘i geçen video eğitimi kurumsal dünya ile buluşturduk, daha fazlasını da sıraya koyduk.

Uzaktan eğitim bize çok şey öğretti, öğretmeye de devam ediyor, bu yüzden sloganımızı ilk günden “Öğrenmeye Başla” olarak belirledik. Öğrenmek isteyenlere sunacağımız yeni ürün ve hizmetlerimiz bizi yakın gelecekte de mutlu etmeye devam edecek.

Ve son bir şey… İyi ki uzaktan eğitim var böylece Tembelyus ormanda yaşamasına rağmen kendini geliştirdi ve sınırları aşarak bizleri buldu, Advancity‘nin en sevimli üyesi oldu, şimdi o da uzaktan eğitimi sevdirmek için bizimle faaliyetlerde bulunuyor.

Sizin anlayacağınız uzaktan eğitimi sevmek için gerçekten çok sebep var 🙂

 

Related Posts

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »