e-eğitimde Yatırım Getirisi

Online Eğitimde Yatırım Getirisini Arttırmak İçin 5 Tavsiye

Haz 22 • E-ÖĞRENME, GENEL • 812 Views • Yorum yok Online Eğitimde Yatırım Getirisini Arttırmak İçin 5 Tavsiye

Özelleştirilmiş e-Eğitimin genellikle kullanması hoş bir çözüm olduğu düşünülür; pek çok öğrenim durumunda hazır ürünlerle memnuniyet sağlanamamaktadır. Aslında şirkete has içerikler yaratmak öğrenenleri çekme ve öğrenme mesajlarının uzun vadede akılda tutulması konusunda önem taşır. Daha maliyetli olsa da, özelleştirilmiş e-Eğitim için yapılan ilk yatırım, eşsiz bir içeriğin sunduğu avantajlar göz önünde bulundurulursa karşılığını verir. Bu makalede, özelleştilmiş e-Eğitimin, online eğitimin yatırım geri dönüşünü (RoI) artırabilecek 5 uygulaması incelenecektir.

1 – Oryantasyon ve alıştırma
Çoğu kişinin yeni işlerinde ne kadar devam edeceklerine ilk haftalarında karar verdiklerini biliyor muydunuz? Bu yüzden, ilk intibaınızın iyi olması önemlidir. Çalışanlarınızı uzun vadede tutabilmek ve sonuç olarak işe alma maliyetlerini azaltmak, stratejik ve bağlayıcı bir özel e-Eğitim uygulaması olabilmektedir.  Başarılı oryantasyon eğitim dersleri, yeni çalışanlarınıza firmanızı neyin eşsiz kıldığını, çalışanların nasıl değer gördüğünü ve iş hayatları boyunca nasıl destek ve rehberlik göreceklerini gösterme konusunda sizin için bir fırsattır.

2 – Değişiklik yönetimi
Araştırmalar, değişiklik girişimlerinin yüzde 70’inin başarısızlıkla sonuçlandığını göstermektedir.  Peki sebep nedir? Olumsuz çalışan tavırları ve verimsiz yönetim davranışı, değişiklik yönetimi başarısızlığına yol açabilmektedir. Çalışanları değişiklik yolculuğuna dahil etmek önemlidir. Özel eEğitim,  değişikliği izah edecek ve çalışan katılımını sağlayacak şekilde aşamalı bir değişiklik stratejisine dahil edilebilmektedir. Değişiklik yönetiminde özel eEğitim, çalışanların tavrını değişim süreçlerinde olumlu ve üretken tutma konusunda yapılan yatırımın karşılığını vermektedir.

3 – Süreçler ve prosedürler

Süreçler ve prosedürler tüm etkili kurumların motor odasındaki çarklılardır ve görevlerin her seferinde etkili ve istikrarlı şekilde tamamlanmasını sağlar. Kısa, öz ve talebe bağlı olarak istendiği zaman erişilebilen mikro-öğrenme modülleri, süreçlerin ve prosedürlerin en doğru uygulamalarını gösterir ve iyi ile mükemmel arasındaki farkı ortaya çıkarır. Hayati iş fonksiyonları için erişime açık bir özel eEğitim grubu, devam eden bir bilgi tazeleyici eğitim olarak hizmet verebilir ve çalışanlar için önemli mesajları daimi olarak vurgular.

4 – Sistem simülasyonları

Kurumunuz yeni sistemler veya yazılımlar mı uygulamaya geçirdi ya da mevcut olanları mı güncelledi? Özelleştirilmiş eEğitim simülasyonları, teknolojik donanım ve yazılım değişikliklerini kucaklamalarında çalışanlara yardımcı olur, değişikliklere karşı direnci azaltır ve geçiş ve uygulama süresince başvurulabilecek kaynaklar sağlanmış olur. Sistem simülasyonu eğitimi, çalışanların yeni sistemlerde uzmanlaşmaları için gereken zamanı önemli derecede azaltır ve ilave eğitim ve danışmanlık masraflarında tasarruf sağlar.

5 – Hassas konu
Özel Eğitim size hassas, “kalp kazanma” konularını davranışsal değişim başlatmak için sunmada yardımcı olabilmektedir. Kurumunuzla ilgili ve ilişkilendirilebilir çevreleyici senaryolar takip eden yüz-yüze eğitim için teşvik sağlayabilmektedir. İçgözlem ise zor konu ile özel bir bağlamda iletişime sebep olmak için kullanılabilir.  Davranışsal değişikliğe sebep olmak işlemlerinizde olumlu etkilere neden olup çalışan üretkenliğini geliştirebilir ve finansal tasarruflara neden olur.

 

 

Related Posts

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »