Online Eğitim Etkinliği Gerçekleştirmek için 7 Neden

Haz 6 • GENEL, UZAKTAN EĞİTİM • 1039 Views • Yorum yok Online Eğitim Etkinliği Gerçekleştirmek için 7 Neden

Dünyanın her yerinde, Fortune 500 şirketleri de dahil, kurumlar online eğitim etkinlikleri düzenliyorlar.  Bu etkinlikler etkili ve merak uyandıran bir araç olarak iş gücünü bilgilendirme konusunda tercih ediliyor. Bu makalede, bir sonraki eğitim organizasyonunuzun neden online olması gerektiğine dair 7 argüman sunacağız.

Online Eğitim Etkinliği Sunmak için 4 Sebep

Bir online eğitim olayında dinleyicilerle doğrudan etkileşim kuran canlı bir eğitmen ya da yöneten bulunur. Çoğu durumda, öğrenenler, sorular sorma, önerilerde bulunma ve web konferans platformunu kullanarak uzaktaki akranlarıyla iletişim kurma şansına sahip olur. Webiner’lerin aksine, online eğitim etkinliği genel olarak online faaliyetler, değerlendirmeler ve çalışanları daha anlamlı bir düzeyde irtibatlandıran ortak çalışmaya dayalı projeler içerir. Şimdi 4 sebebe geçebiliriz.

  1. Tesis içinde geçirilen eğitim zamanını azaltır.

Çalışanlarınız dünyanın herhangi bir yerinde olabilmelerine rağmen online eğitim aktivitesine katılabilirler. Ayrıca çalışanların tek seferde önemli miktarda bilgi edinmelerine olanak sağlar; bu da kurum içinde geçirilen eğitim zamanında azalmaya neden olur. Bu, online eğitim olayınızı iyi planlamanız ve sadece işe yarar bilgileri dahil etmeniz için ana sebeplerinden biridir. Bu eğitimlerin online eğitim dersinizin daha yoğunlaştırılmış bir versiyonu olduğunu ve şirketteki öğrenenlerin bilmeleri gereken tüm bilgileri hızlı ve makul şekilde öğrenmelerini sağladığını unutmayın.

  1. Eğitim masraflarını azaltır.

Eğitmen ücretlerine, otel, uçuş ve diğer seyahat masraflarına, eğitim çıktıları ve oda kiralama masraflarına elveda deyin. Online eğitim etkinlikleri ile eğitmen ve yönetenler dünyanın her yerine dağıtılmış işgücüne ulaşabilmektedirler. Ayrıca, fiziksel bir lokasyon zorunluluğu olmadığı için pek çok eğitim oturumuna bir sürü para ödemek zorunda kalmazsınız.

  1. Grup katılımını teşvik eder.

Çalışanlar online eğitim ortamını kontrol edebilecekleri ve akranları tarafından yargılandıklarını hissetmediklerinden, genellikle bir online eğitim etkinliğine katılmaya daha isteklidirler. Şöyle düşünün: bir mobil cihaz ya da bilgisayar başında düşünce ve fikirlerinizi iletebiliyorsunuz. Bu, kurum dahilinde gerçekleştirilen eğitimlerde kimi zaman gerçekleşen, başkaları tarafından tenkit edilme korkusunu ortadan kaldırır. Ayrıca katılımcılara kendileri için ideal ortamı seçme şansı verir. Bunlar çalışan motivasyonunu ve katılımını artırır ve daha etkili online tartışmalara yol açar.

  1. Çok çeşitli online eğitim faaliyetleri sunar.

Bir online eğitim etkinliği, çok çeşitli online eğitim faaliyetleri, değerlendirmeler ve multi-medya öğeleri sunar. Sonuç olarak, çok sayıda öğrenim ihtiyacı ve tercihi taleplerine cevap verir. İşitsel öğrenenler derslerden ve sanal sunumlardan faydalanabilir; kinestetik öğreniciler ise doğası gereği dokunmaya daha yönelik branşlara-ayırma senaryoları ve simülasyonlarına katılma fırsatı bulurlar. Hedef kitlenizi araştırın ve hangi faaliyetlerin onlara en çok değer katacağıa karar verin; daha sonra ise bunları nasıl uyumlu bir halde online eğitim etkinliğinize entegre edebileceğinizi öğrenin.

  1. Kaydedilen online eğitim olayları başka amaç için düzenlenebilir.

Online eğitim etkinliklerinin canlı olması gerekmez. Bunları kaydedip online eğitim ders tasarımınıza entegre edebilir, video linkini katılım sağlayamayan çalışanlara gönderebilirsiniz. Bu sayede de online eğitim oturumunun yararlarından faydalanabilirler. Eğer mümkünse, online eğitim olayı esnasında göz önüne alabilmek için katılımcılardan soru ve önerilerini önceden göndermelerini isteyin. Videoyu Facebook ve YouTube gibi sosyal medya sayfalarınızda yayınlayın ve şirketteki hedef kitleniz dahilinde daha da yaygın olarak ulaşılabilir olmasını sağlayın.

  1. Kurumsal ihtiyaçlara göre tatbik edilmesi ve ölçeklenmesi kolaydır.

Şirketteki öğrenenlerle, üzerine tartışmalar yapmanız gereken son dakika bilgileri olabilmektedir. Bu verileri online eğitim ders tasarımınıza dahil etmek için online eğitim içeriğini tekrar düzenlemeli ve çalışanlarınıza iletmelisiniz. Bunları online eğitim etkinliğine ev sahipliği yapmadan önce konular listenize kolayca ekleyebilirsiniz. Bu, size şirketteki öğrenenlere işlerinde kullanabilecekleri güncel bilgileri sunma yeteneği kazandırır. Yeni sektörel haberleri paylaşabilir, yeni ürünleri tanıtıp ve satışa çıkarabilir ya da faydalı olabilecek trendlerin altını çizebilirsiniz.

  1. Çalışan memnuniyetini artırın.

İşleriyle başa çıkabilmede gerekli bilgi ve becerilere sahip çalışanlar işlerinden daha memnun ve mutlu olurlar. Bir senkronize online eğitim etkinliği bilgi dağıtımı yapmanın ve kurumsal öğrenenlerle doğrudan etkileşim kurmanın en etkili yollarından biridir. Böylece sadece bir eş zamanlı olmayan online eğitim dersine katılmak yerine, online eğitmen ve akranları ile anlamlı bir iletişim kurabilmektedirler. Seslerinin duyulduğunu ve görüşlerinin kurum için gerçekten önemli olduğunu hissederler. Çalışan memnuniyetindeki artış kar dağıtmama oranlarında artışa, daha iyi bir eğitim yatırımı geri dönüşüne ve daha üretken çalışanlara sahip olmaya da yol açar. Kısaca, dahil olan tüm partiler faydalanmış olur.

Online eğitim etkinlikleri genelde önemli miktarda zaman, planlama ve kaynak gerektirir. Fakat, özellikle de yüz yüze eğitim etkinliklerine düzenli olarak katılma şansı olmayan uzakta çalışanlarınız varsa, tesis içi eğitime göre daha az maliyetli ve daha etkili bir alternatiftir.

 

Related Posts

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« »