Genişletilmiş Şirket İle Çevrimiçi Eğitim Kurslarınızı Gelir Kaynağına Dönüştürmenin 5 Yolu

Haz 7 • GENEL • 2580 Views • Yorum yok Genişletilmiş Şirket İle Çevrimiçi Eğitim Kurslarınızı Gelir Kaynağına Dönüştürmenin 5 Yolu

Kar zarar hanenizi iyileştirmek mi hissediyorsunuz? Elinizde halihazırda kar yaratabilen çevrimiçi eğitim kaynakları mı var? Bu yazıda, Genişletilmiş Şirket Dağıtım Teknoloji ve Hizmetlerinin (Extended Enterprise Ditribution Technology and Services) yardımıyla eğitim kurslarınızı gelir akışlarına dönüştürme konusunda 5 ipucu paylaşacağız.

Dünya çevrimiçine geçiyor. Sizin kurumunuz da kurum içi çalışan veya üyelerine eğitim vermek amacıyla halihazırda bir Eğitim Yönetim Sistemi kullanıyor olabilir. Bununla birlikte, kar artırımı sağlamak için güçlü bir dağıtım teknolojisi kullanan bir Genişletilmiş Şirket çözümünden de faydalanabilirsiniz. Şimdi, çevrimiçi eğitim kurslarınızı bu teknolojiyle gelir kaynağına çevirme konusunda 5 önerimizi paylaşalım.

1. Dış Ortak Performansını ve Kurumsal Performansı İyileştirin

Dış satış kanalı performansını iyileştirmek, çevrimiçi eğitim kursunuz ile gelir sağlamanın daha çok dolaylı bir yoludur. Dış ortaklar, yetkili satıcılar, iştirakler ve diğer dağıtımcılar kursunuzu toplu olarak satın alabilir veya hedef kitlelerine ürün ve hizmetlerinizin promosyonunu yapabilirler. Bu da daha büyük bir hedef kitle, daha fazla gelir ve markanızın genişlemesi anlamına gelir.

2. Gelişmiş eTicaret Özellikleri Sunun

Birçok EYS çözümü e-ticaret özelliklerine sahiptir, ancak dağıtım teknolojisine sahip genişletilmiş bir işletme, daha gelişmiş bir e-Ticaret sunabilir. Örneğin, kuruluşların dersleri toplu olarak kolayca satın almalarını ve dersleri öğrencilerine dağıtmalarını sağlayabilirsiniz. Veya ortaklar, yetkili satıcılar ve diğer distribütörlerin talep üzerine kurslarınızı sipariş etmelerini sağlayan araçlar temin edebilirsiniz. Gelişmiş e-Ticaret’te bireylerin, kurumların ve kanal ortaklarının satışlarının yanı sıra her bir eEğitim kursunun satışlarını da izlemek için raporlama göstergeleri ve motorları  olmalıdır.

3. Satışlarınızı ve Pazarlama Temelinizi Sağlamlaştırın

Genellikle, bir genişletilmiş şirket EYS’si, yalnızca teknoloji veya platformları ifade eder; ancak bir EYS gelir elde etmenin katalizörü olsaydı, organizasyonlar çevrimiçi bir ders kataloğu yayınlar yayınlamaz paraya para demezdi. Genişletilmiş şirket dağıtım teknolojisi, farkındalık yaratma ve kurslar için talep oluşturmaya odaklı olan, satış ve pazarlama çabaları tarafından yönlendirilen güçlü bir makine olarak betimlenebilir. Dahili olarak uzmanlığa sahip değilseniz, hem teknoloji hem de e-Öğrenim büyüme hizmetleri sunabilen e-Eğitim satış ve pazarlama uzmanlarına yönelmelisiniz.

4. Mevcut Eğitim İçeriklerini Gelir Üreticilerine Dönüştürün

Hâlihazırda kar amaçlı satabildiğiniz çevrimiçi eğitim materyalleriniz mevcut olabilir. Mesela, geçen yıl kaydettiğiniz bir webiner (internet tabanlı seminer) bir çevrimiçi eğitim kursu serisi haline gelebilir. Canlı aktivitenizi bölümlere ayırın, medya ekleyin ve yardımcı bir kurs rehberi oluşturun. Veya canlı aktivitenizi bir kişisel beceriler veya eğitim oturumuna öncül olabilecek, çevrimiçi kurs materyali sunduğunuz karma bir öğrenme modeline dönüştürün.

5. İş Analizi Bir Zorunluluktur

İş analizleri, organizasyonunuzun trendleri değerlendirip bilinçli kararlar almasını sağlar; böylece gelir artışı için e-Eğitim içeriğinizden yararlanabilirsiniz. Burada iki temel bileşen vardır: verilere gerçek zamanlı erişim ve kritik bilgileri merkezileştiren elverişli, erişilebilir ve özelleştirilebilir bir kontrol paneli.

Örneğin, iş analizi, kuruluşunuza e-Eğitim trafiğinin 4. çeyreğe göre 1. çeyrekte daha yoğun olduğunu gösterebilir. Veya veriler, e-Eğitim satışlarının geçen yıl daha yüksek olduğunu gösteriyor olabilir. Bu bilgilere sahip olarak, hangi içeriğin yayınlanacağı ve daha fazla pazarlama gayretini nerelere ve ne zaman yoğunlaştıracağınız gibi konularda daha bilinçli kararlar verebilirsiniz.

Eğitim analizi tarafında ise, kursların tamamlanma oranlarını ve her biri için harcanan süreyi görebilirsiniz. Verileriniz, öğrencilerin dersinizin video bölümlerine metin ağırlıklı bölümlerden daha fazla zaman harcadıklarını gösterebilir. Sonuç olarak, yeni dersler geliştirme süreçlerinde, daha fazla video ve daha az metin bölümü kullanmayı düşünebilirsiniz. Ayrıca, gereğinden yüksek bir zorluk derecesine sahip bir soru olduğunu fark edebilirsiniz. Analizler, içerikte nerelerde değişiklikler ve ince ayarlamalar yapmanız gerektiğini belirlemenize yardımcı olur. Kısacası, analizler, kalite iyileştirme sürecini daha bilinçli hale getirir, varsayımlardan kurtarır.

Genişletilmiş İşletme EYS’den fazlasıdır. Dağıtım teknolojisi ve hizmetleriyle çevrimiçi eğitim materyallerinizi istikrarlı kar kaynaklarına dönüştürebilirsiniz. Genişletilmiş şirket uzmanlarının sunacağı fırsatlardan yararlanın.

 

Related Posts

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

«